Stavby | RoyalMayer

Stavby

Jezírka

Vodní plocha obohacuje zahradní prostor o optické a zvukové efekty a zvlhčuje prostředí. Proto Vám nabízíme návrhy a realizace zahradních jezírek.


Skalky, zíďky, schody

Skalky začínají být čím dál více oblibené, protože na poměrně malé ploše dokážou vytvořit estetický požitek. Při zakládání skalky je však třeba vědět několik zásad, abychom se mohli kochat jejich krásou. Zmenšený svět skutečných hor, říše rozervaných skal a malých, i když pestrých rostlin.

Kolmý předěl mezi dvěma výškově rozdílnými úrovněmi terénu představuje opěrná zídka.

Provádíme zhotovení a opravy schodůSchody můžeme zajistit z mnoha materiálů, např. z přírodního kamene na sucho nebo podbetonované. Vhodná kombinace schodů je se skalkou.


Ploty a oplocení

Plot nebo oplocení je volně stojící stavba. Hlavní úkol plotu je omezit nebo zabránit pohybu cizích lidí nebo zvířat na pozemek ohraničený plotem. Provádíme jednoduchá oplocení pozemků, vrtané nebo kopané díry pro sloupky, kovové nebo dřevěné systémy sloupků. Různé druhy a šíře pletiva. Provádíme také výměny pletiva a natírání starších plotů.

Drátěný plot

Drátěný plot je nejvíce používaný druh plotu, vzhledem k jeho nízkým nákladům. Materiál pro drátěný plot se nejčastěji používá drátěné pletivo, které je vytvořene z ohýbaných drátů.  Drátěné ploty jsou často natírany barvou, nebo obaleny plastem, kvůli zvýšení odolnosti. Drátěné ploty jsou méně odolné proti poškození a průniku než jiné ploty.

Dřevěný plot - palisáda

Dřevěný plot tzv. palisáda je tvořen dřevěnými kůly. Dřevěné kůly v plotu jsou zaraženy těsně vedle sebe do země a díky tomu vytvoří dřevěný plot.


Pergoly, kůlny, altány

Zahradní pergoly jsou vhodné v zahradách na místech, kde potřebujeme vytvořit prostor s určitou částí intimity, stínu, nebo rozčlenění prostoru. Vhodná je kombinace zahradních pergol s popínavými rostlinami, kde také slouží pergola jako podpora pro rostliny. Dále zajistíme stavbu kůlen, altánů, beden na nářadí a jiné dřevěné stavby dle přání zákazníka nebo dle našeho návrhu.

Pergola je okrasná stavba, která je většinou umístěna na zahradě. Materiál pro pergoly se nejčastěji používá dřevo. Pergola může sloužit také k popínání popínavých rostlin, které vytvoří zastřešená místa uvnitř pergoly. Pergola se může také použít jako další prvek k zahradním altánům nebo otevřených verand. Zajistíme také stavbu dalších dřevěných staveb, jako jsou kůlny, terasy, dřevěné květináče a další.